Referans Referans Referans Referans


ATİB Kornwestheim Olağan Kongresi Gerçekleşti

Avrupa Türk İslam Birliği Kornwestheim Türk Kültür Merkezi yıllık olağan kongresini gerçekleştirdi. İki dönemdir dernek başkanlığını yapan Engin Ünlü üçüncü kez başkan olarak seçildi.


ATİB Bölge Başkanı Davut Özyurt ve GYK Üyesi Abdülcelil Akyüz’ ün katıldığı kongrenin divan başkanlığına Davut Özyurt, Şahin Farsak yardımcılığına, Mustafa Nazlım ise sekreterliğine seçildiler. Kur-an’ ı Kerim ve İstiklâl Marşı ile başlayan kongrede faaliyet ve muhasebe raporları okunarak ibra edildi.


Daha sonra ATİB GYK Üyesi Abdülcelil Akyüz yaptığı konuşmada ATİB'in kuruluş gayesinin insanlara hizmet olduğunu, aranızda hayra davet eden kötülükten men eden bir topluluk olsun diyerek yola koyulduklarını söyledi. Akyüz, “bu vesile ile derneklerimiz ve teşkilatımız insani değerlere önem vermeli milli ve manevi değerlerimizin korunması, yaşatılması amacına hizmet etmeli, hakkı savunmalı ve haklının yanıda durmalı” dedi.


ATİB Kornwestheim Türk Kültür Merkezinin olağan kongresinde tekrar aday olan Engin Ünlü, tüm üyelerin oyunu alarak tekrar başkanlığa seçildi.