Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Gençlik Kolları
Hessen Bölgesinde İlk Kampını Gerçekleştirdi

Avrupa Türk İslam Birliği Gençlik Kollarının dur durak bilmeyen eğitim kampları, Hessen bölgesinde yapılan 1. Yatılı Eğitim kampı ile devam ediyor. Hessen bölgesi Gençlik ve Kız Kollarının katılımı ile gerçeleşen kampa; Haysiyet Divanı Kurulu Üyesi ve Eski Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yıldırım’ın, Teşkilat ve Teşkilatçılık konusuyla başlandı. Daha sonra ATİB Eğitim Sorumlusu Aslıhan Öner ve Diplom Pedagog Ayşegül Yılmaz’ın akademik sunumları ve dikkat çeken konuları ile devam edildi.


Her daim ATİB Gençlik Kollarının eğitim programlarına destek veren ATİB Şeref Başkanı Fikret Ekin’in ocakbaşı sohbeti büyük ilgi gördü.


Kampa Mainz, Darmstadt, Höchst ve Fürth Derneklerinin Gençlik ve Kız Kollarından oluşan katılımcıları; Genel Başkanlık Özel Kalem Müdürü Yavuz Kul, Kız Kolları Başkanı Nurhan Aksoy, Gençlik Kolları Genl Başk. Yard. Selçuk Düzgün, Gençlik Kolları Hessen Bölge Başkanı İsmail Hakkı Öner, Kız Kolları Hessen Bölge Bşk. Yard. Nur Atalay da gençlerin eğitim programlarına dahil olarak Gençlik ve Kız Kollarını yalnız bırakmadılar.


Üç gün süren Eğitim Kampı yapılan grup çalışmaları ve istişare görüşmelerinin ardından son buldu…