Referans Referans Referans Referans


ATİB Göppingen’ de Şiir Gibi Akşam

ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi birbirinden değerli şairlerinde anıldığı şiir gecesi düzenledi. Başta İstiklâl Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere Arif Nihat Asya gibi önemli şairlerimizin şiirleri gençler tarafından okundu.


Sunuculuğunu Tuba Çelik ve Hilal Sargın’ ın yaptığı programda şairlerin hayat hikayelerinin yanısıra Türk Edebiyatına damgasını vuran ve hala aynı heyecanı veren şiirler katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.


Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan ve Menejeri Okan Yavuz’ unda katıldığı programda Dernek Başkanı Doğan Tufan teşekkür konuşması yaptı. Tufan “Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Böylesine anlamlı programlar başta Türkçemizin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Sizlerin bu ilgisi bizleri daha da heyecanlandırmakta ve bu tür programlara olan açlığı bir kez daha ortaya koymaktadır.” dedi. Tufan konuşmasını Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan’ a katılımından dolayı teşekkür ederek sonlandırdı.


Gece geç saatlere kadar süren programa Türk Kültür Merkezi İlahi Grubu’ nun okuduğu ilahiler ve Veli Özcan’ ın bağlamasıyla verdiği mini konser ayrı bir renk kattı.