Referans Referans Referans Referans


Kadın Kolları Plochingen Semineri

ATİB Kadınlar Kolu Eğitim biriminin "Bilgilendirme ve Rehberlik" seminerlerinden üçüncüsü ATİB Plochingen Merkez Camii konferans salonunda yapıldı.


Seminerin konusu, Avrupa´da yaşayan Türk toplumunun, özellikle Türk kadınının karşı karşıya kaldığı psikoljik sorunların başında gelen depresyonla ilgiliydi. ATİB Plochingen teşkilatı hanımlarının büyük özveri ve gayretleriyle düzenledikleri geniş katılımlı toplantı, Kadınlar Kolu Başkanı Hatice Sever´in açılış konuşması ile başladı. Müteakiben Eğitim Sorumlusu Meral Yüksel; ayetler, hadisler ve Kur´an-ı Kerim´deki Peygamber kıssalarıyla, insanımızın depresyonla nasıl başa çıkabileceği ve bu tür sıkıntılara karşı nasıl sabır ve direnç gösterebileceği konusunu işledi.

Psikolog Özlem Başöz, depresyonun bilimsel ve psikoljik boyutlarını, belirtilerini, sebeplerini ve tedavi yollarını geniş bir şekilde ele aldı. Tedavi konusunda mutlaka bir uzman yardımı alınması hususunu önemle vurguladı.

Seminer sonunda konuşmacılar, katılımcıların sorularını cevapladılar. Toplantı Hatice Sever´in teşekkür konuşması ile son buldu.