top of page

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım

Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümü mesajı

Aziz milletimizin ruh dünyasını en güzel biçimde yansıtan, var olma mücadelesindeki çelikleşmiş imanını sinesinde taşıyan bir mücadele adamı olan Mehmet Akif Ersoy'u ölümünün 83. yıldönümünde rahmet, minnet ve dua ile anıyoruz.

Mehmet Akif Ersoy, milletimiz gibi düşünen, milletimiz gibi yaşayan, milletimiz gibi hisseden bir şairdir. Hayatı gençliğimize örnek teşkil eden Mehmet Akif, İstiklal Marşı'nı kalemiyle değil, yüreğiyle yazmıştır.

ATİB - Avrupa Türk-İslam Kültür Dernekleri Birliği Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, Mehmet Akif Ersoy’un büyük bir istilaya maruz kalan İslam dünyasının kurtuluş yolunun, Anadolu’nun kurtuluşundan geçtiğini gören ve inanan, değerli bir mütefekkir olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yapmış inançlı, imanlı bir dava adamı olduğunu bildirdi.

Genel Başkan Yıldırım, İstiklal Marşımıza ‘’Korkma’’ diyerek başlayan Mehmet Akif Ersoy’un Millete verdiği büyük bir mesaj vardır; azimle, şuurla mücadele etme duygusunu aşılayan Akif’in, bir Vatan sevdalısı olduğunu söyleyerek, nasıl güçlü bir İman ve inanç sahibi olduğunu ifade etti.

Akif, Türk Gençliğine yol gösteren, fikir, aksiyon ve dava adamıdır. Hayatına veda edeceği anda içinde bulunduğu hale üzülen bir öğrencisi, Hocam kalk bir İstiklal Marşı daha yaz ki kıymetini anlasınlar diye haykıran talebesine, ‘’Allah bir daha bu Millete İstiklal Marşı yazdırmasın’’ diyen bir Vatan sevdalısıydı.

Ne sen unutulacak bir Ata, nede bizler seni unutacak bir nesiliz. Ruhun şâd, mekanın cennet olsun.

Durmuş Yıldırım

 

ATİB Genel Başkanı

bottom of page