top of page

 

Almanyada’ki siyasi partilerimizden BİG Partisi ATİB Genel Merkezini ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİG Partisi Genel Başkan’ı Haluk Yıldız ve çalışma arkadaşları İsmet Mısırlıoğlu, Nihat Beşiroviç, Arslan Doğan Cüceoğlu ziyarete eşlik ettiler.

 

ATİB Genel Başkan'ı Durmuş Yıldırım, ATİB Genel Sekreteri Nurdoğan Aktaş ve ATİB Genel Başkan Baş Danışmanı Mahmut Aşkar BİG Partisi ziyaretinde misafirlere ev sahipliği yaptılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİG Partisi Genel Başkanı Haluk Yıldız karşılıklı istişare’de yaptığı açıklamada, BİG Partisi 2010 yılında kuruldu, 9 Eyalette 45 il Teşkilatımız var. BİG Partisi olarak 2019 yılında Baden Württemberg Eyaletinde seçimlere girecek, Almanya'da yaşayan 1,200.000 Türk kökenli seçmen var, bu insanlara ulaşmamız gerekiyor. BİG Partisi olarak STK (Sivil Toplum Kuruluşlarıyla) konuşarak adaylarını belirlediklerini kaydetti.

 

ATİB Genel Başkan’ı Durmuş Yıldırım, Avrupa Türk İslam Kültür Dernekleri Birliği (ATİB) 1987 yılında Göç’ün ilk yıllarından itibaren Avrupa`da yaşayan ve kendini Avrupa Türk’lerine hizmete adamış teşkilatçı insanların ve derneklerin ortak kararıyla, partiler üstü, Avrupa`daki insanımızın gerçeklerine ve taşıdığı değerlere dayalı sivil bir teşkilat olarak yola çıktı. ATİB’in gayelerinden biriside Avrupa`daki yaşadığımız ülkelerde örgütlenmiş, eğitimli, zengin ve siyasi hayata katılmış güçlü bir toplum oluşturmak olduğunu belirten Durmuş Yıldırım, gelecek yüzyıllarda da kültürel varlığını muhafaza edebilmek, ayakta kalmak, var olmak için takip edilmesi gereken bu yolu izlemeliyiz dedi.

BIG Partisi ATİB‘ i Ziyaret Etti

Big-partisi-atibi-ziyaret-etti-1.png
Big-partisi-atibi-ziyaret-etti-4.png

TR

2000px-Flag_of_Turkey.svg.png

DE

1920px-Flag_of_Germany.svg.png
bottom of page