top of page

ATİB‘ de Bayramlaşma Programı Düzenlendi

ATİB Avrupa Türk İslam Birliği her sene geleneksel olarak düzenlen Bayramlaşma programı düzenledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuranı kerimin okunmasının ardından söz alan ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım sözlerine tüm Teşkilat mensuplarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayarak başladı.

 

Durmuş Yıldırım yaptığı açıklamada Bayramların Müslüman kimliğimizde çok önemli bir yeri olduğunun altını çizerek, kaybetmememiz gereken çok kıymetli bir hediye olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yıldırım daha sonra gündeme dahil açıklamalarda bulunarak son zamanlarda giderek artan ırkçı yaklaşımların yaklaşık bir haftadır hızını kestiğini görüyoruz dedi, Türkiye’ye karşı yapılan ekonomik saldırıları bizim gördüğümüz gibi okuyan Alman politikacıların yaptığı açıklamalar, özellikle Alman Cumhurbaşkanının konulara yaklaşım tarzı ve Türkiye’yi destekleyen açıklamaları Almayada yaşayan Türk nüfus üzerinde olumlu bir algı yaratması sevindirici olduğunu kaydetti.

 

Durmuş Yıldırım 26 Ağustos bizim kadim Tarihimiz içinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak "nasıl Malazgirt’te sayıca bizden çok kuvvetli bir orduyu inanarak yenen o mübarek insanların torunları olarak aynı ruhla yaşamalı ve gayret göstermeliyiz" dedi.

 

Programa katılan Dernek yöneticileri ve kıymetli misafirlerin dilek ve temennilerinin ardından, programa katılan değerli konuklara yemek ikramında bulunularak noktalandı.

18.jpg
19.jpg
20.jpg
bottom of page