top of page

ATİB Merkez Yönetimi (MYK)‘dan Wuppertal Ziyareti

Avrupa Türk İslam Kültür Dernekleri Birliği (ATİB) 26. Dönem Genel Merkez Yönetimi, bölge teşkilatları ziyaretlerine başladı. İmam Cengiz Genel Başkanlığındaki ATİB yeni yönetimi (MYK), aldığı ilk kararlardan biri olan; teşkilatları mahallinde ziyaret etme kararına start verdi.

ATİB Wuppertal teşkilatını yol arkadaşlarından yardımcısı Yücel Adım, ATİB Genel Sekreteri Özlem Başöz, Genel Muhasip Nihat Murat ve ATİB Gençlik’i temsilen Başkan Mustafa Aktaş ile ziayret eden Genel Başkan İmam Cengiz, Wuppertal Başkanı İlhan Yıldırım ve yönetiminin misafir oldular.

ATİB 26. Dönem MYK’sının Wuppertal ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Genel Sekreter Özlem Başöz, ’’ATİB olarak, bölgelerinde hizmet veren teşkilatlarımızı genel merkezdeki faaliyetten faaliyete, toplantıdan toplantıya değil, mahallinde çalışmaların her türlü yükünü taşıyan, faaliyetleri gerçekleştiren yönetim kurullarımızın değerli üyeleri ve derneğimizdeki simalarla tanışmak, dernekçiliği yaşatan kahrını çeken isimlerin arkasındaki arkadaşlarımızı da görüp istişare etmek istiyoruz. Bir gönül hareketi olan ATİB Camiası’nın fedakar aktörlerini yol kardeşliğinin tam teşekküllü tesisi ve gerçek manada hukuk oluşturma hedefiyle sadece ziyaret edilen değil, ziyaret eden olma kararımızı uygulamaya başladık’’ derken, ziyaret vesilesi ile ATİB Genel Merkez temsilcilerini ağırlayan Wuppertal teşkilat Başkanı İlhan Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Genel Merkez ziyaret ekibine Yönetim Kurulu adına çalışmaları hakkında ve tatil sonrası faaliyet planlarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Wuppertal Teşkilat Başkanı İlhan Yıldırım, kendilerine yapılan istişare ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade ederken, bilhassa ortak çalışmalarla ilgili Genel Merkez’den geniş katılımlı istişare toplantıları uygulamasının ilkine ev sahipliği yapmanın mutluğunu yaşadıklarını kaydederek, bu tür ziyaretlerin gelecekteki ATİB Camiası açısından önemine dikkat çekip, karar sahibi ATİB MYK üyelerine teşekkürlerini aktardı.

ATİB Basın Bürosu

bottom of page