top of page

TR

2000px-Flag_of_Turkey.svg.png

DE

1920px-Flag_of_Germany.svg.png

Ozan Yusuf Polatoğlu’nun 45. Sanat Yılı

Sazıyla sözüyle 45 yıldan beridir Avrupa Türklerinin hissiyatına tercümanlık yapan ve aynı zamanda aşıklık geleneğimizin Avrupa kültür coğrafyasındaki çok önemli temsilcilerinden birisi olan Ozan Yusuf Polatoğlu’nun, ATİB Genel Merkezi salonunda 45. Sanat Yılı kutlandı.

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım yaptığı konuşmada “Değerli Ozanımız, Sayın Ozan Yusuf Polatoğlu, çizgisinden hiç sapmamış, duruşuyla gelecek nesillere örnek teşkil etmiş, Türk âşıklık geleneğinin Avrupa’daki çok değerli bir temsilcisidir” dedi. Sözlerinin devamında Genel Başkan Yıldırım, “Yılların verdiği tecrübe ve ustalığı sayesinde bestelediği türkü ve marşları Batı Avrupa’da yaşayan Türkler kadar, ana vatanımızdaki insanların da gönlünde yer etmiş Ozanımız, bir çile insanıdır. Türk-İslam davasının mesuliyetini omuzlayan, mücadelesinden taviz vermeyen, millete mal olmuş Ozan Yusuf Polatoğlu, bu kutlu davanın önemli değerlerinden birisidir. Bugün Ozanımızın 45. Sanat Yılı’nı kutlamanın vermiş olduğu mutluluk içindeyim, inşallah daha uzun yıllar gönül birliği içinde beraber olacağız” dedi.

Ozan Yusuf Polatoğlu’nun 45. Sanat Yılı kutlamasına katılan bir çok değerli isim bu çok özel günde ATİB Genel Merkezi’nde Ozanı yalnız bırakmadı. Türk Federasyon Eski Genel Başkanı ve ATİB Kurucularından Ali Batman, ATİB Genel Sekreteri Nurdoğan Aktaş, Genel Başkan Başdanışmanı Mahmut Aşkar, ATİB Kurucularından ve Haysiyet Divanı Başkanı Hidayet Kayaalp ve ATİB Kurucularından Mehmet Baş, Mehmet Akbul ve işadamı Kadir Hamurcu ile Yüksel Dükan katıldılar.

ATİB Genel Merkez Organizasyon ve Ticari İşler Sorumlusu Deniz Kalaklı’nın hazırlayıp sunduğu, “Geçmişten Günümüze Ozan Yusuf Polatoğlu” slayt gösterisi salonda bulunan davetlilere duygulu anlar yaşattı.

Ozanımız ile yaşanan hatıraların anlatıldığı konuşmaların ardından Genel Başkan Başdanışmanı Mahmut Aşkar’la kısa bir söyleşi yapan Ozan Yusuf Polatoğlu sanat hayatından bazı anılarını ve âşıklık geleceği ile ilgili düşüncelerini salonda bulunan davetlilerle paylaştı.

Salonu dolduran davetlilerin zevkle takip ettikleri proğram, Ozan Yusuf Polatoğlu’nun, kendi eserlerinden çalıp söylediği birbirinden güzel türkü ve marşlarla son buldu.

.

´

bottom of page