top of page

ATB Genel Başkanı Yazıcıoğlu, ATİB Genel Başkanı Yıldırım’ı Tebrik Etti

TR

2000px-Flag_of_Turkey.svg.png

DE

1920px-Flag_of_Germany.svg.png

Avrupa Türk Birliği (ATB) Genel Başkanı Erol Yazıcı, ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Durmuş Yıldırım’ın ATİB Genel Başkanlığına seçilmiş olmasından dolayı, İbrahim Doğancı’yla birlikte bir nezaket ziyaretinde bulunan ATB Genel Başkanı Erol Yazıcı, “Sayın Genel Başkan Durmuş Yıldırım’a ve birlikte çalıştığı ekibe yeni görevinde başarılar diliyorum. Bizim için bir kardeş kuruluş olan ATİB’le geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da birçok konuda birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Samimi bir havada geçen ziyarette, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu ve son zamanlarda artan Türk ve Müslüman aleyhtarlığı gelişmelerden duyulan kaygılar dile getirildi. ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım da, “Değerli Kardeşim ATB Genel Başkanı Erol Yazıcı Bey’in ziyaretinden mutluluk duydum. Her iki kuruluş da Avrupa Türklerine hizmet gayesi gütmektedir. ATB ile Avrupa’daki göçmen ve soydaş konumundaki Türklerin sorunlarıyla ilgili konularda karşılıklı dayanışma içinde olacağız” dedi.

ATB Genel Başkanı Erol Yazıcı, beraberinde getirdiği hediyeyi ATİB Genel Başkanı Yıldırım’a takdim ederken birlikte resim çektirdiler.

bottom of page