top of page

ATİB 3. GYK Toplantısı Genel Merkez’de Yapıldı

TR

2000px-Flag_of_Turkey.svg.png

DE

1920px-Flag_of_Germany.svg.png

ATİB 24.Dönem 3. GYK Toplantısı yoğun bir katılımla 16 Mart Cumartesi günü ATİB Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantı, Niedersachsen Bölge Başkanı Selami Tok’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp ATİB Genel Başkanı Sayın Durmuş Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Genel Başkan Durmuş Yıldırım ; ‘’Biz aynı değerlere, aynı inançlara sahip olan insanlarız dolayısıyla çalışmalarımızı erdem, ahlak üzerine sürdürüyoruz. Hedefimiz ‘‘sahip olduğumuz değerleri yaşama ve yaşatmak, gençlerimizi, çocuklarımızı, kadınlarımızı yetiştirmek.

 

Buna müteakip eğitim ağırlıklı çalışmalarımız giderek artmakta.‘‘ Yeni Zelanda’da ibadet için müslümanlara yapılan saldırıyı hunharlık olarak niteleyen Yıldırım, bu tür saldırılara karşı bütün insanlığın harekete geçmesi çağrısında bulundu.

 

Ardından Genel Sekreter Nurdoğan Aktaş, Faaliyetler eğitim, seminer, gezi ve diğer programlar hakkında bilgiler verdi. Özellikle anadilin önemine vurgu yaptı.

Bu yıl şu ana kadar üç ayrı Anadil programı gerçekleştirldiğini ve bu tür programların devam edeceğini, ATİB olarak eğitime büyük önem verdiklerini Gençler, çocuklar ve Aile eğitimine yönelik de çok sayıda seminer, konferans ve paneller düzenlendiğini sözlerine ekledi.

Ardından sırasıyla; 30 Mart Castrop-Rauxel’de yapılacak olan Gönül Birliği ve Kültür Şöleni hazırlık süreci hakkında bilgiler verildi. Gönül Birliği ve Kültür Şöleni’nden bir gün sonra yapılacak olan ‘’Balkanlarda Sosyal-Kültür ve Dini Hayat’’ konulu Panele Balkan ülkelerinden Şölene katılacak olan müftü ve toplum önderlerinin konuşmacı olarak katılacaklarını sözlerine ekledi.

ATİB GYK Üyeleri ile birlikte Frankfurt’ta yapılan Eğitim Kampı genel olarak değerlendirilmeye alınarak memnuniyetler, istek ve öneriler istişare edildi.

Daha sonra Hac ve Umre hazırlıkları, Komisyon çalışmaları, Hilal Yardım Kululuşu’nun çalışmaları hakkında GYK üyelerine bilgi verildi.

 

3. GYK toplantısı Genel Başkan Durmuş Yıldırım’ın değerlendirme konuşmasıyla son buldu.

bottom of page