top of page

Belçika Leopoldsburg Teşkilatımızın düzenlediği Gönül Birliği Şöleni

TR

2000px-Flag_of_Turkey.svg.png

DE

1920px-Flag_of_Germany.svg.png

Belçika Leopoldsburg Teşkilatımızın düzenlediği Gönül Birliği Şölenine ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım ve Heyeti iştirak etti.

Çok samimi bir ortamda gerçekleşen Programa davet edilen Ozanların Ozanı Sayın Ozan Yusuf Polatoğlu ve Ozan Ferhat Kafkas söyledikleri Türkü ve Marşlarla katılanlara güzel bir gece yaşattılar.

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım yaptığı konuşmada, kısa bir süre önce yıl dönümünü idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferine vurgu yaparak, din ve vatan için, Ezan susmasın, Bayrak inmesin diyerek canlarını feda eden bütün Şehitlerimize Rahmet diledi. ATİB Genel Başkanı Yıldırım, Yeni Zellanda’da yaşanan vahşi saldırıya değinerek, nereden ve ne şekilde gelirse gelsin terörün her türlüsünü kınadığını yineledi. Terörün bir dininin veya vatanının olmadığına vurgu yapan Yıldırım, mağdurların yakınlarına ve Yeni Zelanda hükümeti ile halkına taziye mesajı sunarak hayatlarını kaybeden müslüman kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

Sözlerine devam eden ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, bu akşam burada yapılan Kültür Şöleninin bizim nezdimizde büyük önemi vardır, yapılan bu tür programların kardeşlik hukukumuzu geliştirdiğini ve güçlendirdiğini düşünüyorum, tavsiye olarak, bu tür programlara Hanım kardeşlerimizin ve çocuklarımızın katılması mühimdir dedi.

Kültürümüzün aktarılmasında hanımların üzerine daha çok sorumluluk düştüğüne vurgu yapan Genel Başkan Yıldırım, Türkçemiz ve Kültürümüz arasında ayrılmaz bir bütünlük vardır. Dilimize sahip çıkamazsak kültürümüzü korumamız mümkün değildir. Bu sebeple, kültürümüzü gelecek nesillere aktarmamız gerekiyor diyerek sözlerini noktaladı.

Kültür Şölenine iştirak ederek proğrama katılan, ATİB Belçika Türk-İslam Birliği Başkanı Bilal Darıyeri, ATİB Organize ve Ticari işler sorumlusu Deniz Kalaklı, ATİB Leopoldsburg Dernek Başkanı, Tuncay Koçoğlu, Turan Karakaya, Eski Dernek Başkanlarımızdan Üzeyir Karakaya, Ahmet Cücük, Kerim Parlakçı, Celalettin Baykoz, ATİB Dortmund Dernek Başkanı Adem Daştan katıldılar...

bottom of page