top of page

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım’ın RAMAZAN MESAJI

RAMAZAN, RAHMET ve DAYANIŞMA AYIDIR

İnananların manevi haz aldığı ve huzur bulduğu, rahmet ve bereket ayı bir Ramazan’a daha kavuşmuş olmanın heyecanı içindeyiz.

Diğer ibadetlerimizden farklı olarak oruç tutmak, daha kapsamlı ve çok boyutludur: Fert bazındaki ibadetlerin yanısıra topluca iftarlar, teravihler, fitre ve zekât boyutuyla ihtiyaç sahibi insanlarla dayanışma içinde olmak, Ramazan ayının özelliklerindendir.

Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da ATİB bünyesindeki kuruluşlarımızın iftar sofraları herkese açık olacak. Yine bu mübarek ayda yardımsever Müslümanlar dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak için seferber olacaklar.

Farklı bir inanç coğrafyasında yaşayan biz Müslümanlar için bulunduğumuz ortamın getirdiği birtakım zorluklar olsa da, bu rahmet ve mağfiret ayını dolu dolu yaşayarak faziletlerinden istifade yoluna gitmeliyiz.

Kuran-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi’ni bünyesinde barındıran mübarek Ramazan ayının bütün Müslümanlara, Avrupa’daki din kardeşlerimize ve insanlığa barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Durmuş Yıldırım 


ATİB Genel Başkanı

bottom of page