top of page

ATİB HAC KAFİLELERİ MUKADDES TOPRAKLARA UĞURLANDI

ATİB Hac ve Umre Organizasyonu ile Hac ibadeti için mukaddes topraklara giden Hacı kafileleri dualarla uğurlandılar.

Hac farizalarını yerine getirmek için Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Stuttgart, Münih, Brüksel, Amesterdam, ve İstanbul Havaalanlarından mukaddes topraklara uğurlandılar. Uğurlamaya ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, ATİB yöneticileri ve Hacı yakınları katıldılar.

Düsseldorf Havaalanında ki uğurlama programına katılan ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, hacılara kısa bir de konuşma yaptı. Durmuş Yıldırım yaptığı konuşmada ‚‘ Mübarek beldelerin kutlu yolcuları, kıymetli hacı adayı kardeşlerimiz. İnşallah mukaddes ve mübarek bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Allah Resulü’nün hicret yurdu olan Medine’ye oradan kutlu ışığın çıktığı Mekke’ye vasıl olacaksınız. Her iki belde de Allah’ın ve Resulullahın misafiri olacaksınız. Efendimizi selamlayacak ziyaret edeceksiniz. Kabe’yi ziyaret edeceksiniz. Hac, çok milletli ümmet ibadetidir. Bizim kafilemizde de bir çok milletten kardeşimiz var. Haccın çok önemli hikmetlerinden biriside birbirinden habersiz dünyanın değişik cograflararından müslümanların bir araya toplandığı bir ibadet olmasıdır.

Kurban da öyledir. Avrupa ülkelerinde yaşayan kardeşlerimiz, dünyanın en ücra köşesinde adını ve ülkesini dahi bilmediği bir kardeşine kurban bağışlıyor. Kendisine kurbanını bağışlayanıda da kabul eden tanımıyor. Sadece dua ediyor. Dua müminin mümine yapacağı en büyük iyiliktir. Yapacağınız dualarınızda, mazlum ve mağdur kardeşlerimizi unutmayalım. Allah’ın misafirleri, Allah haccınızı kabul etsin.‘‘

Kafileler, helalleşme ve yapılan dualarla yolcu edildiler.

 

ATİB Basın Bürosu

bottom of page