top of page

ATİB 24. Faaliyet Dönemi 2.Bölge Toplantıları Niedersachsen'da 

Bölge Toplantısına Dernek Başkanları, Yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları başkanları ve yöneticileri katıldılar.


Toplantı’ya Genel Merkez’den Genel Başkan Durmuş Yıldırım, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sever, Genel Sekreter Nurdoğan Aktaş ve Gençlik Eğitim Sorumlusu Hidayet Kayaalp katıldılar.


Toplantı Bremen1 Dernek Başkanı Abdullah Tüfekçi ‘nin selamlama konuşması ve okuduğu Aşr-ı şerifle başladı. Bölge Başkan’ı Selami Tok’un açış konuşmasının ardından sözü ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım’a bıraktı. Genel Başkan Durmuş Yıldırım yaptığı konuşmada ATİB’in hedef ve misyonuna vurgu yaptı. “Avrupa’da kimliğimizi korumanın yaşama ve yaşatmanın mücadelesini veriyoruz. Bizim millet olarak en önemli özelliğimiz teşkilatçı toplum oluşumuz. Bir milletin bütün fertlerinin, özellikle de genç neslin kendi değerlerini öğrenmesi ve özümsemesi ve bütün bunları sosyal hayatta davranış haline dönüştürülmesinin yegane yolu elbetteki eğitimdir. Eğitimde en önemli referansımız milli, dini ve kültürel değerlerimizdir’’ dedi.


Ardından Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sever Hilal Yardım Kuruluşu’nun yardım ve diğer çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


Daha sonra Gençlik Eğitim Sorumlusu Hidayet Kayaalp gençler ve ailelere yönelik eğitim çalışmaları yapılacağını ve bu seminerlere özellikle genç ailelerin mutlaka katılmalarını arzu ettiğini, gençler için yapılacak eğitim toplantılarının ilkini 19 Aralık Frankfurt’da Gençlik Eğitim toplantısı ile başlayacağını söyledi. Akabinde, Genel Sekreter Nurdoğan Aktaş faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.


Dernek başkan ve yöneticilerinin söz alarak dernek faaliyetleri hakkında verdikleri bilgilerin ardından, toplantı ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım’ın değerlendirme konuşmasıyla sona erdi.

Durmuş Yıldırım

 

ATİB Genel Başkanı

bottom of page