top of page

ATİB DİN GÖNÜLLÜLERİ (HOCALAR) İSTİŞARE TOPLANTISI

ATİB - Avrupa Türk-İslam Birliği Genel Merkezinde yıllık geleneksel olarak yapılan ATİB şubelerinde görev yapan Din Hizmetleri görevlileri (Hocalarımız) ile Dernek Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi.


Açılış, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ardından İstiklal Marşımız okunarak toplantı başladı. Kısaca tanışmanın ardından, ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım bey bir açılış konuşması yaparak Dernek Başkanlarımıza, G.Y.Yöneticilerimize ve Hocalarınımıza gayelerimiz, görev ve sorumluluklarımız hususunda sohbette bulundu.


Toplantımıza iştirak eden Eski Köln Din Hizmetleri Ateşesi ve DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek bey bir konuşma yaparak, toplantıya katılan hazirûnu selamladı.
Akabinde, ATİB Genel Sekreteri Nurdoğan Aktaş, ATİB ve Kriterleri hakkında bir sunum yaptı.


Ayrıca, ATİB Denetleme ve Haysiyet Divanı Başkanı ve Gençlik Eğitim Sorumlusu Hidayet Kayaalp bey eğitim ve yapmamız gereken konular hakkında bir konuşma yaptı.


ATİB -Avrupa Türk-İslam Birliği Birim Başkanları söz alarak bilgilendirme yaptılar.


a- ATİB Hac ve Umre Organizasyonu


b- ATİB Hilal Yardım Organizasyonu


c- ATİB MHW Cenaze Nakil Fonu


d- ATİB Gençlik Kolları


Birim Başkanlarımız ve Birim Görevlilerimiz, çalışma alanları hakkında bilgilendirme yaptılar.
Toplantının 2. Bölümünde Din Görevlilerimiz konuşmaları gerçekleşti. Toplantı karşılıklı teklif, temenni ve fikir alışverişinde bulunularak çok verimli bir şekilde geçti.
Toplantımızın sonunda, ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım bir Değerlendirme Konuşması yaparak toplantı sona erdi...

Durmuş Yıldırım

 

ATİB Genel Başkanı

bottom of page