top of page

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım’ın Ramazan Mesajı

Mübarek Ramazan ayına giriş münasebetiyle ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım aşağıdaki Ramazan mesajını yayımladı:

Mübarek Ramazan ayının girmek üzere olduğu bugünlerde, bütün dünya ile birlikte, biz Avrupa Türkleri/Müslümanları olarak da zor bir süreçten geçiyoruz.

Resmi makamların talimatları doğrultusunda Koronavirüs salgınından dolayı camilerimizi şimdilik kapalı tutmak mecburiyetindeyiz.

Bu yüzden mübarek Ramazan ayını bu sene biraz buruk karşılıyoruz. Bu konuda herkesin sorumlu davranacağından şüphemiz

yoktur.

İletişim çağının bütün imkânlarını kullanarak bu olağanüstü süreçte, şartların elverdiği ölçüde Ramazan ayını idrak etmeye çalışmalıyız.

Ramazan ayı süresince yazılı ve görüntülü olmak üzere, din görevlilerimizin ve başka hatiplerin yapacakları Ramazan ve Cuma sohbetleri ve mukabeleler sosyal medya hesaplarımız ve Youtube’daki ATİB kanalı üzerinden sizlere ulaşmış olacak.

Rahmet ve bereket ayında her zamankinden daha çok sosyal dayanışma ve yardımlaşmaya ağırlık vererek, fitre ve zekatlarımızı zamanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret edeceğiz.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da belirttiği gibi, bu sene topluca iftar yemekleri için toplanacak miktarı, ATİB – Hilal Yardım Organizasyonumuz aracılığıyla aç ve yoksullara, yardım paketleri olarak ulaştıracağız.

Bu vesile ile, dolu dolu aile ortamında geçireceğimiz bu Ramazan ayının ailenizle birlikte sizlere, ATİB camiasına, İslam âlemine ve bütün insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.

 

Durmuş Yıldırım

ATİB Genel Başkanı

bottom of page