top of page
Hilal Hakkımızda

Hakkımızda

HİLAL DEYİNCE…

"Hayra vesile olan, hayır işlemiş gibidir. Allahü teâlâ, sıkıntıya düşene, çaresize yardım edeni sever." H.Ş.

HİLAL, Almanya ve dünyanın muhtelif bölge ve ülkelerinde insani yardım yapan, "mağdur ve mazluma dost eli" uzatan ve yapılan yardımlara karşılık beklemeyen bir yardım kuruluştur.

Bugün dünyamızda bir kısım insanlar bolluk içerisinde yaşarlarken ve alabildiğine israf içerisindeyken maalesef bir kısım insanlar yokluk ve yoksulluk içerisinde kıvranmakta ve tabiri cayizse hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Özellikle güçsüzler, yaşlılar, kadınlar ve çocukların durumları daha da vahimdir.

Yapılan savaşlar, meydana gelen iç kargaşalar veya çeşitli afetler sonucu insanlar bir anda sahip oldukları varlıklarını keybetmekte, yer ve yurtlarından olmakta ve dışarıdan yapılacak yardıma muhtaç hale gelmektedir.

Bugün dünyanın bir çok bölgesinde; Özellikle Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkelerinde milyonlarca insan yardıma muhtaçtır ve kendine uzanacak bir dost eli beklemektedir.

"İnsanların iyisi, insanlara iyilik edendir."H.Ş.

HİLAL, kuruluş olarak "nerede bir mağdur, nerede bir mazlum var ise biz oradayız" anlayışı içerisinde, uzak yakın demeden, her türlü sıkıntı, tehlike ve zorluklara göğüs gererek hizmet yapmakta ve kelimenin tam anlamıyla "mazlum ve mağdura uzanan dost eli" olmaktadır…

HİLAL, mağdur ve mazlumum, fakir ve yoksulun, hülasa yardıma muhtaç insanların imdadına yetişmekte, kimsesizlerin kimsesi olmaktadır.

HİLAL, yaptığı bütün yardımları projelendirmekte ve "HİLAL GÖNÜLLÜLERİ" vasıtasıyla bizzatihi muhtaça ulaştırmaktadır.

HİLAL, bir taraftan acil yardımlar yaparken diğer taraftan da kalıcı yardımlar için projeler geliştirmekte ve onları hayata geçirmektedir.

bottom of page