top of page

ATİB Genel Başkanı Yıldırım’ın Berat Kandili Mesajı

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili vesilesiyle yayımladığı mesajında bütün Müslümanların kandilini tebrik ederken şu ifadelere yer verdi:

Bir yıldan beri insanlığı adeta esareti altına almış olan Korona salgını hâlâ bir kâbus gibi üzerimizde dolaştığı ve her zamankinden daha çok manevi huzura ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde bizi yeniden diriliş vakti Berat Kandili’ne kavuşturan Yüce Rabb’imize şükürler olsun!

İdrak edeceğimiz Berat Kandili, aynı zamanda pek çok güzelliğin, hayır ve hasenatın yaşandığı, Yüce Mevla’mızın af ve mağfiretine kavuşmayı ümit ettiğimiz, rahmet ve bağışlanma mevsimi olan mübarek Ramazan-ı Şerife bir adım daha yaklaştığımızın habercisidir.

Berat Kandili’ni vesile kılarak, insan olan kendimize, ailemize, mensubu olduğumuz topluma ve bütün insanlığa karşı sorumluluğumuzu gözden geçirmeliyiz. Özellikle Koronavirüs salgının mahrum bıraktığı dost ve akraba ziyaretlerinin ve cemiyet hayatının, günlük yaşantımız için ne denli önemli olduğu da bu musibetten çıkaracağımız derslerden birisidir.

İnsanlık olarak geçtiğimiz şu zor süreçte, rahmet ve mağfiret gecesini fırsat bilerek, tevbe ve tefekkür etmek, kendimizle hesaplaşmak, yüzleşmek, Rabbimizle olan ilişkimizi yeniden gözden geçirmek için büyük bir fırsattır. Özellikle Cenab-ı Allah’ın rahmetinin tecelli ettiği bu gecede kendimiz, ailemiz, ümmeti Muhammed ve bütün insanlığın hidayeti, kurtuluşu ve huzuru için dua ve niyazda bulunmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Berat Kandilinizi en kalbi duygularla tebrik ediyor, bu gecenin, başta Avrupa Müslümanları olmak üzere, bütün müslüman kardeşlerimizin, Ülkemizin, Milletimizin, İslam dünyasının ve bütün insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tevbelerinin ve dualarının kabul edilerek arınma ve affedilmelerine vesile olmasını, arınmış ve affedilmiş olarak mübarek Ramazan-ı Şerif ayına girmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Durmuş YILDIRIM 

ATİB Genel Başkanı

PHOTO-2021-03-27-10-31-08.jpg
bottom of page