top of page

YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf ATİB’i Ziyaret Etti

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf ve beraberindeki heyet ATİB Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye‘de 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde de T.C vatandaşları, kurulacak seçim sandıklarında oylarını kullanabilecekler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Almanya’daki Türkiye vatandaşlarının daha etkin bir şekilde vatandaşlık hakkını kullanarak seçim sandıklarına gitmelerini teşvik etmek için YTB tarafından yapılan hazırlaklar ve buradaki Türk STK’larıyla karşılıklı işbirliği hakkında görüşmeler yapmak üzere, YTB heyeti ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

24 Haziran 2018 seçimlerinin Almanya’daki önhazırlıklarıyla ilgili görüşmelerin yanısıra, YTB’nin teşvik ettiği projeler hakkında da karşılıklı görüşmeler yapıldı. ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, Genel Sekreter Nurdoğan Aktaş, Genel Başkan Yardımcısı Kübra Sancak ve Genel Başkan Başdanışmanı Mahmut Aşkar’ın da hazır bulunduğu görüşme samimi bir atmosferde gerçekleşti.

3.png
1.png
2.png
bottom of page