top of page

ATİB 24. Dönem 1. GYK Toplantısı Yapıldı

Genel Başkan Durmuş Yıldırım’ın başkanlığında, ATİB 24. Faaliyet Dönemi Genel Yönetim Kurulu (GYK) Üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATİB Genel Sekreteri Nurdoğan Aktaş’ın GYK üyelerini selamlaması ve gündem maddelerini takdimiyle açılan toplantı, Kuran-ı Kerim’den bir bölüm ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. GYK üyelerinin kendi aralarında tanışma faslından sonra Genel Başkan Durmuş Yıldırım, katılanları selamlayarak başladığı açış konuşmasında, yeni faaliyet döneminde belirlenen hedefleri ve ağırlık verilecek konuları anlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATİB Genel Başkanı Yıldırım, konuşmasının devamında temsil kabiliyeti yüksek insanlar yetiştirmek için çalışmalar yapacaklarını, mevcut şartları ve gelişmeleri göz önünde bulundurarak yeniden teşkilat yapılanmasına gideceklerini ve diğer kardeş kuruluşlarla, Avrupa Türklerinin geleceğine dair ortak çalışmalar yapmak için girişimde bulunacaklarını söyledi.

ATİB bünyesinde kısa ve uzun vadeli faaliyetler üzerinde görüşler dile getirildiği bölümde, Almanya ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı diğer Avrupa ülkelerindeki İslamafobik hareketlerin endişe verici bir boyuta ulaştığına dikkat çekildi.

Bir dahaki GYK toplantısının, Bosna-Hersek’in ilk kurucu devlet başkanı Aliya İzzetbegoviç’in ölüm yıldönümü olan 19 Ekim 2018 tarihinde Bosna’da yapılmasının kararlaştırılması GYK üyeleri arasında memnuniyetle karşılandı.

Görev dağılımının duyurulmasından sonra tüzük değişikliği için öngörüşmelerin yapılmasına ve bir tüzük komisyonunun kurulmasına karar verildi.

Toplantı, GYK üyelerinin çeşitli konulardaki görüş ve temennilerinden sonra Genel Başkan Durmuş Yıldırım’ın kapanış konuşmasıyla son buldu.

ATİB 24. Dönem Yönetim Kurulu Görev Dağılımı

Durmuş Yıldırım: Genel Başkan
Mehmet Sever : Gen. Bşk. Yardımcısı
Hanefi Şimşek : Gen. Bşk. Yardımcısı
Kübra Sancak : Gen. Bşk. Yardımcısı
Nurdoğan Aktaş: Genel Sekreter
Yakup Şirin: Gen. Sekrt. Yardımcısı
Şaban Duran: Genel Muhasip
Abdülcelil Akyüz : Eğitim Birimi Başkanı
Mehmet Alparslan Çelebi: ZMD, Gençlik Yapılanması
Davut Özyurt : BW (Baden-Württemberg) Bölge Başkanı
Selami Tok : Kuzey Almanya Bölge Başkanı
Mehmet Arslan : Kuzey Ren Vestfalya (NRW)-Bölge Başkanı
Erol Kandemir : Hessen-Rhein Bölge Başkanı
Kamuran Dönmez : MHW Başkanı
Yücel Adım : Hilal Yardım Kuruluşu
Nevzat Akbulut : Hilal Yardım Kuruluşu
Cengiz (Cafer) Tekin : ZMD-NRW
Behlül Yalçın : Bölge NRW
Hacı Mertarslan : Bölge NRW
Mustafa Aktaş : Bölge NRW
Aydoğan Küçükal : Kuzey Bölgesi
Gamze Coşkun : Genç Kızlar
Özlem Başöz : Siyasi İşler Başkanı

1.png
2.png
bottom of page