top of page

ATİB’in Yeni Genel Başkanı Durmuş Yıldırım

ATİB 23. Dönem Genel Kurulu’nda Durmuş Yıldırım genel başkanlığa seçildi. Divan başkanlığına Ali Batman ve yardımcılıklarına Köksal Akçay’la Nevzat Akbulut’un ittifakla seçildiği genel kurulda, son üç dönem genel başkanlık yapan İhsan Öner yeniden aday olmadı. Eski yönetimin faaliyet ve muhasebe raporlarının okunması ve aklanmasından sonra seçimlere geçildi. Durmuş Yıldırım, Ömer Uluç ve Harun Kılıç’ın genel başkan adaylığı için yarıştığı oylamada, Durmuş Yıldırım oy çokluğuyla seçimi kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İhsan Öner’den görevi devralan Durmuş Yıldırım, genel başkan olarak seçilmesinden sonra hizmeti geçen herkese teşekkür ederek yaptığı kısa konuşmada, göçmen kuruluşlar kadar çoğulcu toplumun temsilcisi konumundaki kuruluşlar ve resmî mercilerle de daha etkili bir işbirliğine gideceklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: Müslüman-Türk toplumunun temsilcileri olarak, hem temsil ettiğimiz camiaya hem de birlikte yaşadığımız topluma karşı mesuliyet taşıyoruz. O halde, bugünden tezi yok derlenip toparlanmak zamanıdır! Kendi değerleri üzerinde yükselen ve istikbale yürüyen bir ATİB’e hizmet için gayret edeceğim. Ülkümüz, daima Hakk’ın rızası doğrultusunda, haksızlığın ve zalimin karşısında, haklının, mazlum ve mağdurun yanında olmaktır.

Konuşmasının devamında DurmuşYıldırım; “ATİB’in yeni dönem teşkilat faaliyetinde anadilimiz Türkçe’nin yaşatılmasına ve Müslüman-Türk’ü, birlikte yaşadığı Alman, Hollanda ve Belçika gibi toplumlarda layıkıyla temsil edebilecek nesiller yetiştirmek için kendi içimizde bir eğitim seferberliği başlatacağız” dedi.

1.png
2.png
3.png
bottom of page