top of page

ATİB‘de Geleneksel Bayramlaşma

Kültürel değerlerimizi gelecek nesillere intihal ettirilmesini kendisine düstür edinen Teşkilatımız; Ramazan Bayramı vesilesiyle Genel Merkezimiz‘de bir Bayramlaşma Merasimi gerçekleştirdi.

 

Her Ramazan Bayramında büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleştirdiğimiz, Geleneksel Baylaşma mersamini bu sene Korona salgını dikkate alınarak yapıldı. Bayramlaşmaya katılanların, Genel Merkezimiz‘de yapılan günlük test sonuçları dikkate alınarak dahil oldukları, Bayramlaşma programı Genel Başkanımız Durmuş Yıldırım‘ın selamlara konuşaması ile başladı. Konuşmasında mübarek Ramazan Bayramı‘nın programa katılan mensuplarımızın Bayramını kutlayarak ve Bayramın bütün İslam alemine hayırlara vesile olması duasıyla başlayan Genel Başkanımız, daha sonra da gündemde ki konularla ile ilgili Teşkişatımızın görüşlerini dile getirerek konuşmasını tamamladı.

 

Katılımcıların Bayramlarla ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettikleri Genleneksel Bayramlaşma program, sanatçımız Ahmet Baydaroglu ve Ozan Mustafa Turgut‘un seslendirdikleri şiir, türkü ve deyişlerden sonra, misafirlere sunulan ikramdan sonra yapılan dua ile sona erdi.

bottom of page